co bude ]   [ co bylo ]   [ oddíl ]     [ jiné ]    [ chat ]
Vítejte na webových stránkách nejen MTBO teamu ASA Turnov.

Sobota, 15.12.2018

- new -
příspěvek
na chatu:
   
 • ...
 • Turman 2003

      aneb vzpomínka na víkend 15. listopadu, po nutné regeneraci ze sportovního výkonu a děsný pařby!

      Nazdárek milí sportovní přátelé i nepřátelé, pařmeni. Obvykle svoje články začínám takovými kecy jako: Jednoho pekneho podzimního dne...,nebo něčím podobným. Dnes to tak ale nebude. Proč? Protože teď nešlo o nic tak romantického jako je třeba skákání z mostu, nebo pohodový noční přechod.

      Teď šlo prostě o tradičně krutý zakončení orienťácké sezóny, Turman 2003. Kromě toho vůbec nebylo pěkné počasí. Byla děsná kosa a voda v Jizeře studena, že tak scvrknutýho jsem ho neměl ani nepamatuji...

      Pro partu škodoradostnej pořadatelů, ASÁků, začal Turman už v pátek podvečer, v příjemném prostředí hospody na Podháji. Teprve tam začli ASÁci, podpořený chytrým pivem, dotvářet čtyři kvalitní discipliny do konečné podoby. Povedlo se, a tak jsme se v sobotu odpoledne sešli v Dolánkách u Turnova, aby jsme si společně, jako že jsme pravý sportovci, mohli kvalitně zazávodit.

      Start byl sice plánovaný na 13:00, ale protože to byly závody pro nás a hlavně pro pohodu, v klídku jsme počkali i na lidi který se z důvodu blbých dopravních spojeni, či pátečních nočních povinnosti v kruhu svých přatel, opozdili. Start se kvůli nim sice opozdil, ale nikdo z nás se nezlobil, jelikož většina z nás byli zkušení borci, na tohle, i na chladne počasí dobře připraveni :o)

      Tradičně na nás čekaly čtyři discipliny. Všechny čtyři pro jednotlivce, nebo po jedny pro každého člena čtyřčlenné štafety, v které musela být minimálně jedna ženská. Každá štafeta musela mít něco jako svůj štafetový kolík v podobě podprsenky, na který měla upevněný startovní číslo.

      První disciplina spočívala v krátkém běžeckém úseku. Čekalo nás tam 8 stanovišť s různým úkolem, ze kterých bylo nutné přinést alespoň 5 správných odpovědí. Výhodu měli ty, který si umí pamatovat hodně čísel, protože papírek na zapsaní zůstával na startovní čáře. Disciplina sloužila na rozhozeni startovního pole, a myslím, že svůj úkol splnila.

      Pak byli na řadě lepší discipliny. Konkrétně druhá. Drsnej labyrint v uměle vytvořeném korytě řeky (naštěstí bez vody) panelama, které se docela klouzali i potom co na nich roztál led. Naštěstí všichni přežili bez zranění. Koryto řeky mělo v podstatě tvar U-rampy, a tak seběhnout dolů a zas nahoru 9x po sobe ubralo hodně sil. Tato disciplina potěšila hlavně diváky, kterých se kupodivu sešlo docela hodně, a tak jsme my závodníci zažili docela slušnou atmošku závodu. Divákům jsme taky nezůstali nic dlužni, a potěšili je svými kolizemi a tanečními kreacemi při ztrátě rovnováhy a podobně.

      Dostáváme se do třetí části závodu. Bylo třeba hlavně běžet. Konkrétně po vytyčené trase kolem Jizery a parkem až na turnovské náměstí. Tam byla občerstvovací stanice. Ale vůbec to nebyla klasická občerstvovací stanice, kde se každý občerství jak chce. To teda ne. V ASA teamu zkrátka platí: všichni stejné podmínky! A tak musel každý na místě vypit jedno rychlý pivo, a pak s prázdnou doběhnout zpátky do prostoru startu a cíle. Některý nečestní závodníci, ale stejně podváděli. Či už dobrovolně, nebo nedobrovolně ten ubohej půllitr piva bohapustě vyblili už po uběhnuti několik sto metru! No jo, to jsou ty profesionálové, kterým víc záleží na vítězství než na kvalitě a chuti našeho oblíbeného moku! :o)

      Jo, a pro příští rok navrhuju tohle přísně kontrolovat a trestat diskvalifikaci, ze žádnou možností protestu! Závodníci si sakra musí uvědomit, že mohli být u toho blití spatřeni sponzorem, a takto ohrožují budoucnost našeho závodu, do kterého sponzoři vrážejí těžký prachy! :o) Podotýkám!

      Poslední disciplínou byl tradiční běh vodou. Tentokrát zpestřený plazením v tunelu, naštěstí ještě bez vody. Běželo se potokem, dvakrát se brodila Jizera. Běželo se i mokrou rýhou ve strmém svahu a to nahoru i dolu. Prostě závěr jak má být. Na něm si opět zgustli hlavně diváci, který tam lítali s foťákama sem a tam, až mi připadali jako japonský turisti na Václaváku... Menší radost z toho už měli závodnici, který se museli brodit v blátě a máchat se ve vodě. Ale našli se i takový, co si to přímo užívali...

      Později jsme se přesunuli na místo činu P.O.P. (pravý orienťácký pařby) do kulturáku v Přáslavicích. Co se dělo tady je asi zbytečné popisovat. Snad vzpomenu jen to, že se nám povedlo nezapomenout na vyhlášení vítězů, a tradiční pivní štafety se taky uskutečnili :o) Pozitivní bylo, že na večerní pařbu dokázali pořadatelé sehnat dostatečné množství léčiva, i když se odpoledního závodu, a tedy i P.O.P., zúčastnilo nečekané množství účastníků. Hudba a ozvučení byla už tradičně dobrá a tak si myslím že s letošní P.O.P. můžeme být všichni spokojeni! Svědčí o tom i fakt, že pár vytrvalých pařmenů ,to pěkně nahlas rozpařilo znova, jen krátce poté, co se většině z vás povedlo usnout(cca 5 hodin ráno).

      Určitě na to rádi vzpomínáte.

      Na závěr mi zbývá poděkovat organizátorům za vydařený víkend. Pak zhrozené pani majitelce, za pronajmutí sálu. Snad jenom rada pro pořadatele příští akce. Upozorněte pani majitelku, že je lepší chodit na kontrolu až později dopoledne a ne v jednu rano!

      Víte přece, že to umíme pěkně rozjet, a na první pohled nezasvěceného, to může vypadat hrozivě, i když je to jenom obyčejná P.O.P. :o) Ještě poděkuji našim ženským za pořádek, který ráno udělali na místě činu, čím zvýšily naše šance pro příští pronajmutí sálu, a pani majitelku přesvědčily, že nejsme dobry jen v tom to pořádně rozpařit, ale i dát po sobě věci do pořádku. Nakonec jsme se teda všichni ve zdraví a v spokojenosti rozešli do svých domovů, zahájit bezpochyby nutnou regeneraci...

  Šagy  A takhle nějak vypadala pozvánka na akci.....


  AKCE: Turman 2003          TYP AKCE:
     Jako kdyby nebylo dost extrémů!?
   

  DATUM - KDY:
   

  Sobota 15.11.2003
   

  DISCIPLÍNY
   

  Zatím jen předběžně... vše se dozvíte na startu.

 • Opičí dráha - rambodrom - koridor na svahu mezi keříkama...
 • Up hill - výběh sjezdovčičky
 • klasika - cross country -
 • HC tečka - water cross alá Stebenka - běh potokem

 •  

  MÍSTO - KDE
   

  Lyžařský areál Struhy u Turnova.
  Autem - Výpadovka z Turnova směr Kozákov, Semily. V první vesnici (Bělá u Turnova) za Turnovem odbočíte za motorestem doprava, po dalších cca 500m (u mlýna) znova doprava. A tam už to snad bude jasný...
   

  DISCIPLÍNY
   

  Zatím jen předběžně... vše se dozvíte na startu.

 • Opičí dráha - rambodrom - koridor na svahu mezi keříkama...
 • Up hill - výběh sjezdovčičky
 • klasika - cross country -
 • HC tečka - water cross alá Stebenka - běh potokem

 •  

  REZENTACE:
   

  v Sobotu do 12:00 v lyžařském areálu Struhy
   

  START:
   

  připravte se na 13:00
   

  VEČERNÍ "UKLIDNĚNÍ":
   

  Po nelidských výkonech se můžou všichni začít přesouvat na odpolední, večerní a ranní pařbu v prostorech tělocvičny v Přáslavicích u Sedmihorek. Program je následující:

 • Promítání a povídání o dálném Rusku - o Kamčatce (průběžná konzumace alkoholických nápojů)
 • Vyhlášení vítězů a předávání cen pozůstalým
 • Volná zábava (šachy, dáma, pexeso a pivní štafety), vystoupení nějaké místní kapelky.

 •