co bude ]   [ co bylo ]   [ oddíl ]     [ jiné ]    [ chat ]
Vítejte na webových stránkách nejen MTBO teamu ASA Turnov.

Sobota, 15.12.2018

- new -
příspěvek
na chatu:
   
 • ... • Jizerských 24h MTB - 2003

  PROPOZICE | PRAVIDLA | MAPA OKRUHU | SPONZOŘI | KONTAKT

  Tak už se to zase blíží, přípravy v plném proudu, velké plány-tak to vidím já. Trošku závidím borcům, co se už rozhodli nebo rozhodují do toho letos jít. Doufám, že se zas mezi ně někdy vrátím.
  Najíždět kilometry, ať je tělo zvyklý na to, že se kolo stane na 24 hodin jeho součástí. Trocha strachu, nervozity a malinko nedůvěry v sebe, jestli na to vůbec mám. Vymýšlení nejlepší strategie střídání, co jíst, čím svítit, jak odpočívat. Do poslední chvíle odkládání konečného rozhodnutí a pak se slovy "nějak to dopadne, hlavně přežít" se postavit na start.
  Je to dlouhý závod a potkat Tě na něm mohou věci bolestné, krásné i kouzelné. Zoufalý boj s únavou i se soupeři je ještě těžší v temných skalních rozsedlinách během noci. Nejtěžší je přežít pozdní noc. Tma Tě nutí spát a myšlenka "vzdát to?!" je Tvůj největší nepřítel. Jen mdlá blikačka někde před Tebou Ti připomíná, že v tom nejsi sám. Svítání - to je to, co je Tvou záchranou. Bolest je střídána ryzí radostí a slunce , tak všední věc, je to nejkrásnější, co Tě mohlo dneska potkat.
  Teď už se nevzdává. Únava ustupuje a časy na okruh se snižují. Do cíle už je to jen "pár" hodin, jak je to málo proti tomu, co máš už za sebou.
  Cíl - úleva? Radost? Pocit štěstí? Nic, jen hrozná únava.
  To přijde až pak, divný pocit, že to stálo za to. A příští rok? Dá se zajet víc, ještě to nebylo to úplný dno sil, máš na víc. Tak příští rok na shle..
  A kruh se uzavírá.

  Tenhle závod Ti změní život.
  HATY