co bude ]   [ co bylo ]   [ oddíl ]     [ jiné ]    [ chat ]
Vítejte na webových stránkách nejen MTBO teamu ASA Turnov.

Sobota, 15.12.2018

- new -
příspěvek
na chatu:
   
 • ...
 • Jizerských 24h MTB - 7. ročník

  LETOŠNÍ ROČNÍK 2004 | SPONZOŘI | ARCHIV | KONTAKT

  charakteristika:
  Hrádek nad Nisou
  23.6.-24.6.2001

  Opět změny, poprvé se náš závod stává mezinárodním. Opět je vybrán nový okruh, který tentokrát prochází Českou Branou i do SRN a pak se zas vrací na naše území. Na mapce je to pěkně vidět. Většina jde lesem, něco po loukách a zbytek asfalt. Oblíbený sjezd z Dolního sedla se jede novou variantou.
  Připraveno pro závodníky bylo množství hodnotných cen darovaných štědrými sponzory, tradiční trička, bohatá občerstvovačka a poprvé i malé účastnické samolepky na kola.
  Přípravy velké, jen počasí si postavilo hlavu a šedé mraky se honily po obloze. Ráno hodinu před startem navíc začalo pršet jemným, zato však vytrvalým deštěm. Přece se našlo dost bláznů, kteří se rozhodli sáhnout si až na dno svých sil. Rekordní počet sólistů nás mile překvapil. Dvojic bylo sice míň než loni, ale vzhledem k podmínkám jich přijelo také dost.
  Padla dvanáctá a všichni účastníci vyjeli do zaváděcího kola Hned po prvním kole bylo na zablácených a mokrých jezdcích vidět, že to letos opravdu nebude zadarmo. Byla to pravda, naštěstí k večeru přestalo pršet, přišla noc a kritické hodiny před svítáním. Očekávali se velké ztráty. První jednotlivec, pak druhý, z dvojic odpadli 2. Ostatní makaj dál, po svítání už se vzdává málokdy. Neprší a krásný východ slunce skrz roztrhané mraky rozslzel nejedno oko.
  Do poledne je však ještě daleko a každý další kilometr pěkně bolí. Těsné rozestupy mezi 4 nejrychlejšími dvojicemi dělají závod dramatickým a ukazují že i 300stý kilometr se dá jet terénem pěkně ostře.
  Tak to jde až do konce. Pak přišel konec a každý byl rád že už nemusí na kolo sednout. Padly i nový rekordy.
  V jednotlivcích to byla celková ujetá vzdálenost 387km a převýšení 6 640m (cca od moře na vrchol Huascaranu) v podání Mirka Čechovského z Liberce.

  p.s. Omlouvám se za málo fotek v galerii. Foťák i s filmem z 24 skončil na dně jedné ledovcové říčky na Kavkaze.  výsledky: