co bude ]   [ co bylo ]   [ oddíl ]     [ jiné ]    [ chat ]
Vítejte na webových stránkách nejen MTBO teamu ASA Turnov.

Sobota, 15.12.2018

- new -
příspěvek
na chatu:
   
 • ...
 • Jizerských 24h MTB - 1. - 4. ročník

  LETOŠNÍ ROČNÍK 2004 | SPONZOŘI | ARCHIV | KONTAKT

  charakteristika:
  2x Žehrovské lesy
  2x Bartošova Pec u Turnova
  1995-1998

  Počátky tohoto maratonu byly poznamenány pohodou a rodinnou atmoškou. Časy se zapisovaly ručně a jako zázemí stačilo pár stanů okolo parkoviště uprostřed lesa. Záchod ani sprcha nebyla a nikomu to nevadilo.
  Pár odvážlivců ochotných sáhnout si na dno se vždycky našlo, a tak se odehrávaly první ročníky pod taktovkou Dědase. Od začátku se jelo podle originálních pravidel stvořených Dědasem. Podle světla se jezdil denní okruh hutným terénem a noční na pohodových cestách.
  Tam jsme poprvé okusili kouzlo jízdy v "balíku" ve sjezdech po nočních lesních silničkách. Pochopili co znamená číst cestu nejen očima, ale všemi smysli. Vzpírat se únavě, přemlouvat se vylízt z teplého spacáku vystřídat parťáka. Vychutnávat si radost ze svítání ukončující temnou noc…… No, tak konec sentimentu.
  Pak přišel čas výměny hlavních postav, Dědas začínal být "byzy" a tak jsme se toho ujali my, myslím tím zbytek ASA, ředitelem jmenován nikdo nebyl, ale myslím, že to můžu napsat na Hatíky. Změnilo se místo na Bartošovu Pec u Turnova (nabízelo malinko lepší zázemí). Denní okruh byl ještě těžší a absolvovat ho bez pádu byl docela kumšt. Noční jako vždy pohoda. Tam byly další 2 ročníky v historii 24h MTB.
  Bohužel ani jeden z těchto ročníků nebyl archivován, takže jen pár foteček a spousta vzpomínek.